Riepu balansēšana autoservisā | Oranž Garaž

Riepu balansēšana

No drošības viedokļa prasībām atbilstošai riepu un riteņu līdzsvarošanai ir liela nozīme. Braucot lielā ātrumā, nelīdzsvarots ritenis var ietekmēt automobiļa stabilitāti, automobiļa vadīšana var kļūt bīstama un neērta. Nelīdzsvarotas riepas protektors nodilst nevienmērīgi.

Nebalansētu riepu negatīvās izpausmes:

  • samazinās riepu, gultņu, amortizatoru un citu uzkares sistēmas detaļu kalpošanas laiks,
  • vibrācija ir nenobalansētu riepu vispamanākais trūkums,
  • vibrācija mēdz parādīties apmēram pie ātruma 50-60 km/h un pastiprinās līdz ar ātruma pieaugumu.

Kā saprast “riepas balansēšana”?

Riepas balansēšana nozīmē masas vienmērīgu sadalījumu attiecībā pret rotācijas asi tā, lai smaguma centrs sakristu ar rotācijas centru. Riepa ir sabalansēta, kad diska un riepas masa ir vienmērīgi sadalīta attiecībā pret rotācijas asi (centru). No riepu balansēšanas lielā mērā būs atkarīga pozitīva vai negatīva automobiļa vadīšanas pieredze. Lai gan jaudīgāks automobilis pret nesabalansētību būs jūtīgāks, diez vai atradīsies kāds autovadītājs, kas sajūsmināsies par traucējošo vibrāciju.

Riepu montāžas un riepu balansēšanas laikā tiek izslēgta disku un riepu sabojāšanas iespējas, jo montāžas iekārtas ir aprīkotas ar speciālām palīgierīcēm. Riepu montāža un riepu balansēšana var tikt veikta vienlaicīgi divām automašīnām, ar laika atskaiti no 10 minūtēm līdz stundai.

Kādi vēl ieteikumi, lai riepas kalpotu ilgāk?

Iesakām vismaz reizi gadā pārbaudīt riteņu ģeometriju, jo no tā tieši ir atkarīgs riepas mūža ilgums. Protams, arī  ne mazāk svarīgi būtu regulāri pārbaudīt spiedienu riepās. Piemēram, ja riepas iekšējais spiediens ir 20% zem normas, riepas mūžs ir par 30% īsāks.

Riepu maiņa un riepu balansēšana autocentrā Oranž Garaž tiek veikta katru darba dienu!

Katrs zina par to, ka iestājoties aukstai vai siltai gadalaika sezonai riepas ir jānomaina, neskatoties uz to, ka riepai nav bojājumu un nodilums iekļaujas ekspluatācijas robežās. Taču ne katrs zina- kāpēc. Ziemas riepām atšķirībā no vasaras un vissezonas ir lielāka saķere ar sasnigušu vai apledotu ceļu. Riepu saķeres īpašības dažādos kustības režīmos un uz dažādiem segumiem lielā mērā atkarīgas no protektora slāņa elastīguma. Šo raksturlielumu stipri ietekmē temperatūra, jo aukstāks laiks, jo stingrāka gumija un sliktākas tās saķeres īpašības. Ziemas periodā tas nozīmē, ka ir garāks bremzēšanas ceļš, problēmas ar izkustēšanos, u.c.

Vasaras riepas ir speciāli paredzētas braukšanai pa sausiem un mitriem ceļiem, ja gaisa temperatūra ir augstāka par + 5 °С . Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektora zīmējums nodrošina maksimālu saķeri ar sausu un mitru ceļa virsmu. Vasaras riepas slāpē troksni un uzlabo komfortu!

Ziemas riepu veidi:

  • ziemas riepas ar mīkstu gumiju – domātas apledojušiem lauku ceļiem,
  • ziemas riepas ar vidēji mīkstu gumiju – paredzētas gan pilsētai, gan lauku ceļiem,
  • ziemas riepas ar cietu gumiju – vairāk paredzētas pilsētām un lielceļiem.

Piesakies riepu balansēšanai

 

Vēršoties mūsu autoservisā, mēs:

Detalizēti konsultēsim par visiem jautājumiem, kas attiecās uz Tavas automašīnas remontu un apkopi

Piedāvāsim visoptimālāko cenu remonta darbiem un rezerves daļām

Saskaņosim jums ērtāko autoservisa apmeklējuma laiku

Nepieciešamības gadījumā noorganizēsim autoevakuatoru

Remonta darbiem 6 mēnešu garantija

Lojalitātes programmas dalībniekiem atlaide līdz 20%

Partners