Automašīnu riepas un to veidi | Oranž Garaž

Automašīnu riepas un to veidi

Vissezonas riepas

Izstrādātas, lai atvieglotu riepu nomaiņu no vasaras uz ziemas riepām laika reģionos ar īsu sniega periodu. Vissezonu riepām ir vairāk protektoru iegriezumi nekā vasaras riepām.

Ziemas riepas

Parastās ziemas riepas

Ziemas riepas tiek plaši lietotas vieglajām automašīnām, vieglajām kravas automašīnām (mikroautobusiem), kravas automašīnām un autobusiem. Ziemas riepas parasti tiek lietotas reģionos, kur ziemas laika periodā ir daudz sniega nokrišņu. Ziemas riepu protektors ir sadalīts mazos blokos, lai maksimizētu braukšanas izpildījumu. Ziemas riepas nodrošina labu automašīnas vadīšanu un ir veidotas tā, lai tām būtu augsts bremzēšanas spēks un vilcējspēks sniegā.

Ziemas riepas ar radzēm

Ziemas riepas darbojas labāk nekā vasaras riepas uz apledojušiem ceļiem, tomēr tās pietiekoši nenodrošina vilces un bremzēšanas iespējas, kā arī nepasargā no izslīdēšanas. Lai uzlabotu braukšanas izpildījumu uz apledojušiem ceļiem, ziemas riepās tika iestiprinātas tērauda radzes.
Ziemas riepām ar radzēm ir nepieciešamas sekojošas divas lietas:

  • radzēm ir jābūt stingri iestiprinātām protektorā, un tās nedrīkst bojāt protektoru;
  • radzēm no protektora virsmas ir jāizvirzās uz āru pieņemamā attālumā 2-3 mm.

Ziemas riepas bez radzēm

Ziemas riepas ar radzēm labi darbojas uz apledojušiem ceļiem, tomēr radzes bojā ceļus un rada gružus. Šo problēmu iespaidā riepu ar radzēm lietošana katru gadu tiek pārdomāta un vienā brīdī tika radītas ziemas riepas bez radzēm. Kā jau riepu nosaukumā iekļauts, tad riepām nav radžu, bet tomēr šīs riepas ir uzrādījušas ļoti labus braukšanas rādītājus uz slideniem un apledojušiem ceļiem. Salīdzinot ar parastajām ziemas riepām, tad šo riepu rādītāji braukšanai pa sniegu ir uzlaboti gandrīz līdz tādam pašam līmenim kā riepām ar radzēm.

Īsumā par vasaras riepām

Kaut gan vasaras riepām nav tik liela nozīme kā ziemas riepām, tomēr ir jāatceras, ka vasarā ir lietus un citi šķēršļi uz ielām, tāpēc arī vasarā vajadzētu sekot riepām, ar kādām jūs braucat. Piemēram, nevienmērīgs riepu protektors var ietekmēt mašīnas vibrācijas un to vadāmību. Pats galvenais, kas būtu jāatceras, ka vasarā līst lietus, līdz ar to rodas peļķes, kas izraisa akvaplanēšanu.

 

Vēršoties mūsu autoservisā, mēs:

Detalizēti konsultēsim par visiem jautājumiem, kas attiecās uz Tavas automašīnas remontu un apkopi

Piedāvāsim visoptimālāko cenu remonta darbiem un rezerves daļām

Saskaņosim jums ērtāko autoservisa apmeklējuma laiku

Nepieciešamības gadījumā noorganizēsim autoevakuatoru

Remonta darbiem 6 mēnešu garantija

Lojalitātes programmas dalībniekiem atlaide līdz 20%

Partners