Vienmēr aktuāli - kādas riepas izvēlēties?

2017-10-27 10:49:10

Vienmēr aktuāli - kādas riepas izvēlēties

 
Pats auto ražotājs vienmēr iesaka izmēru, kas būs atbilstošākais tieši Tavam auto. Ja Tavā īpašumā ir pirms tam jau lietota automašīna, ļoti iespējams, ka tai uzstādīti neoriģinālie diski. Šādā situācijā mēs iesakām griezties autoservisā, jo oriģinālo un neoriģinālo disku izmēri atšķiras, kas nozīmē, ka riepu izmērs būs jāizvēlas atbilstoši šim faktoram. Riepas ar radzēm vislabāk derēs tiem, kuri vismaz reizi nedēļā brauc pa piesalušu, netīru grants ceļu.


Ik gadu attiecīgās organizācijas veic dažādus testus riepām. Vai autovadītājam tie būtu jāņem vērā


Kopumā testi ir objektīvi un ticēt tiem var, ja runa ir par vasaras un ziemas riepu izvēli. Taču jāatceras, ka tas uzreiz nedod pārliecību, ka maz zināma zīmola riepa būs tikpat laba un kvalitatīvi kalpos kā atzīta zīmola riepa ar lielākām izmaksām. Citos testos šīs riepas uzrāda „labu” rezultātu, savukārt vēl citos – tikai „apmierinošu un viduvēju”. 
„Piemērs – 195/65 R15 izmēra testā lētais produkts var būt ļoti labs, bet tas pats modelis 225/50 R17 testā var būt ļoti slikts. Labi zināmajiem premium ražotājiem šādu problēmu nav, jo to riepas neatkarīgi no izmēra uzvedas vienādi. Tādējādi pierasta prakse lēto riepu ražotājiem ir reklamēt «ļoti labu riepu, kas ir gandrīz tikpat laba kā divreiz dārgākās». Tomēr tā nav patiesība, jo tikai viens konkrēts izmērs šai «ļoti labajai riepai, ir patiesi labs,» skaidro kāda uzņēmuma pārstāvis, kas ikdienā nodarbojas ar šīm lietām.


Pats galvenais ir atcerēties, ka riepas jāpiemeklē, vadoties pēc šofera braukšanas stila, izmantojamiem ceļiem


Latvijā cilvēki brauc gan pa labiem, gan sliktiem ceļiem, tāpēc visbiežāk izmanto riepas bez radzēm un ar mīksto sastāvu. Statistika liecina, ka pēdējos gados cilvēki vairs netaupa uz riepām un tiešām piedomā, lai auto būtu aprīkots ar kvalitatīvām, izturīgām riepām.

 Довольные клиенты
52 859

Отзывы

 • Jurijs Pavlovs

  Быстрый и качественный ремонт. Уже в который раз обращаюсь именно к ним. Цены очень приятны. И посоветуют, и помогут выбрать наилучшее решение. Были недоработки после последнего ремонта, так они все решили оперативно.
  Подробнее Закрыть
 • Julia Mongolka

  Всегд чиню машину в этом сервисе.Очень хорошее обслуживание.Все ребята приветливые.
  Подробнее Закрыть
 • Rihards Balašs

  Ļoti labs serviss, pretīmnākoši darbinieki, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pakonsultē par autiņa stāvokli un dod padomu, ja tāds nepieciešams!
  Подробнее Закрыть
 • Jānis Ārents

  Izcila attieksme, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pretīmnakoši, zinoši darbinieki ar spēju uzlabot dienu, kad autiņš nobrucis un garstāvoklis nekāds. Viegli piebraukt, kā arī darba laiks ļoti izdevīgs. Nav bijis problēmu, jau vairāk kā gadu izvēlos šo autoservisu. Iesaku arī citiem :)
  Подробнее Закрыть
 • Все отзывы