Vai pienācis laiks mainīt lukturus?

2017-09-26 13:03:32

Esi pamanījis, ka redzamība uz ceļa ir pasliktinājusies? Nedomā, ka Tev ar steigu jāiet pie acu ārstā, jo tam ir pavisam vienkāršs izskaidrojums – nepieciešams mainīt lukturus.


Tāpat kā logu tīrītāju slotiņas, arī šī detaļa jāmaina pa pārim – abas reizē. Regulāra sekošana līdzi lukturu stāvoklim var palīdzēt tiem neizdegt un nodrišināt normālu to darbību.

Bieži vien autovadītāji nepamana atšķirību starp gaismas stariem, kas ir kļuvuši blāvāki, ja vien neuzrodas iemesls tos salīdzināt ar labi funkcionējošiem gaismas stariem.


Taču jāatceras, ka nevienmērīga gaisma uz ceļa var radīt diskomfortu braukšanā ne tikai Tev, bet arī citiem autovadītājiem. Latvijas laikapstākļi ir tik neparedzami, ka negaidot vari saskarties ar lietu, vēju, miglu vai sniegu, kas pasliktinās redzamību uz ceļa. Tādēļ parūpējies par auto laicīgi!


Lai auto lukturi funkcionētu pareizi, mēs iesakām šos padomus:


 • Kad dodies mazgāt auto, neaizmirsti par lukturiem! Šeit gan neiet runa par noskalošanu, bet gan gružu, putekļu nomazgāšanu no tiem. Tā kā nākamreiz, kad beigsi pucēt auto logus, pievērsies lukturiem un regulārs šāds rituāls nāks tikai par labu.

 

 • Ja redzi, ka lukturi paliek tumsnēji – rīkojies! Tu vari aizvest auto pie speciālistiem, kas nopulēs lukturus un atgriezīs mirdzumu vai arī mainīt lukturus.

 

 • Ja esi izlēmis mainīt lukturus – maini abus kopā, lai izvairītos no nevienāda apgaismojuma, kas var ietekmēt braukšanas kvalitāti.

 

 • Kad viesojies autoservisā, palūdz, lai mehāniķis apskatās vai lampas ir pareizi noregulētas. Nelīdzens ceļš, avārija vai kāds cits faktors var ietekmēt lukturu novietojumu un tas var ietekmēt arī citus autovadītājus.

 

 • Ik pa laikam veic standarta pārbaudi – vai strādā pagrieziena signāli, bremžu un tuvās u.c. gaismas. 

 

Довольные клиенты
53 356

Отзывы

 • Jurijs Pavlovs

  Быстрый и качественный ремонт. Уже в который раз обращаюсь именно к ним. Цены очень приятны. И посоветуют, и помогут выбрать наилучшее решение. Были недоработки после последнего ремонта, так они все решили оперативно.
  Подробнее Закрыть
 • Julia Mongolka

  Всегд чиню машину в этом сервисе.Очень хорошее обслуживание.Все ребята приветливые.
  Подробнее Закрыть
 • Rihards Balašs

  Ļoti labs serviss, pretīmnākoši darbinieki, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pakonsultē par autiņa stāvokli un dod padomu, ja tāds nepieciešams!
  Подробнее Закрыть
 • Jānis Ārents

  Izcila attieksme, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pretīmnakoši, zinoši darbinieki ar spēju uzlabot dienu, kad autiņš nobrucis un garstāvoklis nekāds. Viegli piebraukt, kā arī darba laiks ļoti izdevīgs. Nav bijis problēmu, jau vairāk kā gadu izvēlos šo autoservisu. Iesaku arī citiem :)
  Подробнее Закрыть
 • Все отзывы