Riepu balansēšana (4 riepas) un riepu montāža

 

 

Riepu montāža pusstundas laikā pie augsti kvalificētiem meistariem, ar stāžu virs 5 gadiem.

Autocentrā Oranž Garaž tiek veikta profesionāla riepu montāža un riepu balansēšana. To nodrošina mūsu darbinieku pieredze riepu montāžā, demontāžā, balansēšanā. Riepu montāža un riepu balansēšana tiek veikta, izmantojot atbilstošas iekārtas, tādēļ varam nodrošināt jebkura izmēra riepu montāžu un balansēšanu, visa veida vieglajām automašīnām. 

 

Kādēļ riepas balansē?

No drošības viedokļa prasībām atbilstošai riepu un riteņu līdzsvarošanai ir liela nozīme. Braucot lielā ātrumā, nelīdzsvarots ritenis var ietekmēt automobiļa stabilitāti, automobiļa vadīšana var kļūt bīstama un neērta. Nelīdzsvarotas riepas protektors nodilst nevienmērīgi.


Nebalansētu riepu negatīvās izpausmes:

Samazinās riepu, gultņu, amortizatoru un citu uzkares sistēmas detaļu kalpošanas laiks. Vibrācija ir nesabalansētības vispamanākais trūkums. Parasti vibrācija mēdz parādīties apmēram pie ātruma 50-60 km/h un pastiprinās līdz ar ātruma pieaugumu.


Kā saprast “riepas balansēšana”?

Riepas balansēšana nozīmē masas vienmērīgu sadalījumu attiecībā pret rotācijas asi tā, lai smaguma centrs sakristu ar rotācijas centru. Riepa ir sabalansēta tad, kad diska un riepas masa ir vienmērīgi sadalīta attiecībā pret rotācijas asi (centru). No riepu balansēšanas lielā mērā būs atkarīga pozitīva vai negatīva automobiļa vadīšanas pieredze. Lai gan jaudīgāks automobilis pret nesabalansētību būs jūtīgāks, diez vai atradīsies kāds autovadītājs, kas sajūsmināsies par traucējošo vibrāciju. 


Riepu montāžas un riepu balansēšanas laikā tiek izslēgta disku un riepu sabojāšanas iespējas, jo montāžas iekārtas ir aprīkotas ar speciālām palīgierīcēm. Riepu montāža un riepu balansēšana var tikt veikta vienlaicīgi divām automašīnām, ar laika atskaiti no 10 minūtēm līdz stundai. 

 

Kādi vēl ieteikumi, lai riepas kalpotu ilgāk?


Iesakā vismaz reizi gādā pārbaudīt riteņu ģeometriju, jo no tā tieši ir atkarīgs riepas mūža ilgums. Protams, arī   ne mazāk svarīgi būtu regulāri pārbaudīt spiedienu riepās. Piemēram, ja riepas iekšējais spiediens ir 20% zem normas, riepas mūžs ir par 30% īsāks. 

 

Riepu maiņa un riepu balansēšana autocentrā Oranž Garaž tiek veikta katru darba dienu un arī sestdienās!

 

Katrs zina par to, ka iestājoties aukstai vai siltai gadalaika sezonai riepas ir jānomaina, neskatoties uz to, ka riepai nav bojājumu un nodilums iekļaujas ekspluatācijas robežās. Taču ne katrs zina, kāpēc. Ziemas riepām, atšķirībā no vasaras un vissezonas, ir lielāka saķere ar sasnigušu vai apledotu ceļu. Riepu saķeres īpašības dažādos kustības režīmos un uz dažādiem segumiem lielā mērā atkarīgas no protektora slāņa elastīguma. Savukārt, uz šo raksturlielumu stipri ietekmē temperatūra. Jo aukstāks laiks, jo stingrāka gumija un sliktākas tās saķeres īpašības; bet ziemas periodā tas nozīmē, ka ir garāks bremzēšanas ceļš, problēmas ar izkustēšanos, u.c.


Vasaras riepas ir speciāli paredzētas braukšanai pa sausiem un mitriem ceļiem, ja gaisa temperatūra ir augstāka par + 5 °С Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektora zīmējums nodrošina maksimālu saķeri ar sausu un mitru ceļa virsmu. Vasaras riepas slāpē troksni un uzlabo komfortu!

Ziemas riepu veidi:

  • Ziemas riepas ar mīkstu gumiju - domātas apledojušiem lauku ceļiem.
  • Ziemas riepas ar vidēji mīsktu gumiju - paredzētas gan pilsētai gan lauku ceļiem.
  • Ziemas riepas ar cietu gumiju - vairāk paredzētas pilsētām un lielceļiem.

 

Riepu izcenojums pēc izmēra:

   
R14   EUR 24
R15   EUR 26
R16   EUR 28
R17   EUR 30
R18   EUR 32
R19  

EUR 34

Cenā iekļauts: Riepu montāža, riepu balansēšana un atsvariņi.

 


Oranž Garaž Privililēģiju karšu īpašniekiem atlaides sākot no 5 % !

 ☎ Zvani mums un piesakies - 26006006!

 

Remonta darbiem 6 mēnešu kvalitātes garantija.

 


 

 


Apmierināti klienti
53 020

Atsauksmes