Auto kondicionieru uzpilde

Parūpējies par savu auto! Atved uz autocentru Oranž Garaž, nodod mūsu speciālistu rokās un mēs garantējam, ka auto kondicionieru uzpilde tiks veikta ar lielisku rezultātu. Izdarīsim to īsā laika posmā un par izdevīgākajām cenām! Kvalitātes garantija 6 mēneši.

 

Automašīnas kondicionieris – ierīce gaisa atdzesēšanai, kā arī liekā mitruma un nepatīkamu smaku likvidēšanai automašīnas salonā. Mūsdienu automašīnās gaisa kondicionieris ir salona ventilācijas un apkures sistēmas sastāvdaļa.

Taču nekas nav mūžīgs – agrāk vai vēlāk kondicioniera caurulēs un blīvēs rodas mikroplaisas, kas, savukārt rada dzesētājvielas noplūdi. Automašīnas gaisa kondicionieris parasti ik gadu zaudē apmēram 200 g dzesētājvielas, kas veido 15-20% no kopējā apjoma. Un tas, savukārt, nozīmē, ka laiku pa laikam jāveic auto kondicionieru uzpilde. Jaunam auto kondicionieru uzpilde jāveic ik pēc 2-3 gadiem. Pēc 4-6 gadu darbības auto kondicioniera uzpilde jāveic reizi 1-2 gados.

Uzpildot gaisa kondicionieri, tehniķiem jāņem vērā vairāki svarīgi aspekti – konkrētā kondicioniera modeļa konstrukcijas īpatnības, dzesētājvielas veids, esošos temperatūras nosacījumus, jāaprēķina precīzs dzesētājvielas daudzums.

 

Kāpēc nepieciešama auto kondicionieru uzpilde un sistēmas diagnostika?

Kondicioniera sistēma pastāvīgi tiek pakļauta šādiem faktoriem:

- šķidruma iztvaikošana automašīnas darbības laikā,

- pastāvīga vibrācija,

- temperatūras izmaiņas.

Minētie faktori negatīvi ietekmē kondicioniera sistēmas darbību, kā arī sistēmas savienojumus. Ir vērts atgādināt, ka sistēmā tiek izmantoti vītņu savienojumi ar gumijas blīvēm, kas ilgtermiņā samazina sistēmas spiediena noturību, kā rezultātā rodas minimālas gāzes noplūde.

 

Kā notiek auto kondicioniera uzpilde un diagnostika?

Izmantojot jaunākās paaudzes iekārtas, uzpildot sistēmu, cilvēka iejaukšanās ir ļoti minimāla. Uzpildes iekārtā tiek izvēlēta Jūsu auto marka un modelis, kas automātiski parādā nepieciešamo gāzes un eļļas daudzumu.


Diagnostikas brīdī tiek veiktas sekojošas darbības:

1) no sistēmas tiek izsūknēts gāzes atlikums,

2) sistēmā tiek izveidots vakuums, kas nepieciešams, lai pārbaudītu tās hermētiskumu,

3) sistēma tiek atbrīvota no mitruma un dažādiem piemaisījumiem,

4) kondicioniera sistēma tiek uzpildīta ar ražotāja noteikto gāzes daudzumu, kā arī speciālu eļļu un ultravioleto piemaisījumu. Ultravioletais jeb UV piemaisījums palīdz noskaidrot noplūdes vietu, gadījumos, ja sistēma nav pietiekami hermētiska.


 Kā darbojas kondicioniera sistēma?

- gaiss ieplūst pa automašīnas priekšpusi, kur tas radiatorā atdzesē silto kondicioniera šķidrumu,

- tad gaiss nonāk līdz salona radiatoram, kur ienākošais gaiss tiek atdzesēts un tālāk tas nonāk auto salonā,

- viela, kas cirkulē sistēmā, darbības laikā atdziest un sakarst. Zemāk redzamajā attēlā uzskatāmi redzams, kur viela sasilst un kur atdziest. Tāpat arī to, kur viela no šķidruma pārvēršas par gāzi.


Savlaicīga kondicioniera sistēmas apkope ļaus ietaupīt 100 EUR neparedzētiem remonta izdevumiem.

 

 

Oranž Garaž Privililēģiju karšu īpašniekiem atlaides sākot no 5 % !

Zvani un piesakies - 26006006

 


Apmierināti klienti
53 010

Atsauksmes