Pārbaudi bremzes!

2017-06-19 10:05:23

Tehniski atbilstoša un pareiza automašīnas bremžu sistēmas darbība ir viens no svarīgākajiem drošas braukšanas pamatnosacījumiem. Neraugoties uz auto vecumu, modeli un tehnisko aprīkojumu, bremžu sistēmu veidojošās sastāvdaļas ar laiku nodilst, un tās obligāti jānomaina.


Bremžu sistēmas galvenais uzdevums ir transportlīdzekļa kustības ātruma samazināšana, ātra apturēšana un noturēšana uz vietas. Auto bremžu sistēmas attīstība līdz mūsdienām ir nogājusi milzum garu attīstības ceļu – sākot no primitīviem bremžu klučiem, kam sekoja bremzes ar „slēgtiem trumuļiem”, līdz mūsdienu diskveida bremzēm, ko izmanto arī jaunākās paaudze auto modeļos.


Vienkāršoti raksturojot, diskveida bremžu sistēmas uzbūvi veido šādas sastāvdaļas: bremžu pedālis, galvenais cilindrs, bremžu diski un uzlikas uz katra priekšpusē un aizmugurē esošā riteņa un sistēmā esošais bremžu šķidrums. Svarīgākais elements darbības nodrošināšanā ir galvenais cilindrs, jo, izspiežot bremžu pedāli, tā radītais mehāniskais spēks iedarbina hidraulisko spiedienu, kas tiek novadīts līdz visiem riteņiem. Spiediena rezultātā bremžu uzlikas tiek piespiestas pie diskiem, samazinot vai apturot riteņa griešanos.

Ar laiku bremžu uzlikas un diski nodilst un nepieciešama to nomaiņa. Braukt ar nodilušiem diskiem vai uzlikām ir ļoti bīstami. To, cik liels ir šo elementu nodilums, pašrocīgi noteikt nav iespējams, arī speciālu indikatoru tam nav. Iespējams, diskiem vai uzlikām radies nevienmērīgs nodilums, kas var apdraudēt bremžu darbības kvalitāti un brauciena drošību, radot pat dzīvībai bīstamas situācijas.


 

Apmierināti klienti
52 691

Atsauksmes

 • Jurijs Pavlovs

  Быстрый и качественный ремонт. Уже в который раз обращаюсь именно к ним. Цены очень приятны. И посоветуют, и помогут выбрать наилучшее решение. Были недоработки после последнего ремонта, так они все решили оперативно.
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Julia Mongolka

  Всегд чиню машину в этом сервисе.Очень хорошее обслуживание.Все ребята приветливые.
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Rihards Balašs

  Ļoti labs serviss, pretīmnākoši darbinieki, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pakonsultē par autiņa stāvokli un dod padomu, ja tāds nepieciešams!
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Jānis Ārents

  Izcila attieksme, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pretīmnakoši, zinoši darbinieki ar spēju uzlabot dienu, kad autiņš nobrucis un garstāvoklis nekāds. Viegli piebraukt, kā arī darba laiks ļoti izdevīgs. Nav bijis problēmu, jau vairāk kā gadu izvēlos šo autoservisu. Iesaku arī citiem :)
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Visas atsauksmes