10 "Drošas braukšanas" baušļi ziemā

2016-11-25 10:13:58

1. Vairumā gadījumu, kad automašīna ir sākusi slīdēt, par iemeslu ir bijusi nepareiza ātruma izvēle, pārāk straujas darbības ar stūri un pedāļiem. Tāpēc, lai pēc iespējas samazinātu slīdēšanas draudus, ir jāizvēlas segumam atbilstošs ātrums.


2. Lai ziemas apstākļos uz ceļa justos komfortabli, vispirms jānodrošinās ar atbilstošām riepām. Riepa faktiski ir vienīgais, uz kā mašīna turas, − četras plaukstas notur 2,5 tonnas. Nekas cits jūs uz ceļa netur. Tāpēc riepu izvēlei jābūt nopietnai.


3. Lai arī obligāta prasība pēc ziemas riepām stājas spēkā no 1.decembra, jāatceras, ka vasaras riepas savu uzdevumu pārstāj pildīt, kad gaisa temperatūra ir zemāka par +5, +7 grādiem. Vasaras riepas tad kļūst cietākas, un gumija nevar pilnvērtīgi nodrošināt bremzēšanu, pasliktinās arī automašīnas vadāmība.


4. Drošāk ir pirkt jaunas, nevis lietotas ziemas riepas. Nekad nevar zināt, kādos apstākļos lietotas riepas ir uzglabātas, izmantotas un kādas deformācijas tām ir bijušas. Arī riepu uzglabāšanai ir būtiska nozīme – tās nevajadzētu glabāt saulē. Tāpat riepu kvalitāti ietekmē nobraukums un braukšanas apstākļi.


5. Ja iespējams, vienlaicīgi vajadzētu mainīt visas četras riepas. Ja ne, tad labākās riepas, neatkarīgi no mašīnas piedziņas, labāk likt uz priekšējiem riteņiem.


6. Ziemas riepu noteiktais protektoru dziļuma standarts ir vismaz 4 mm, un pilsētas režīmā pie pastāvīgas ielu tīrīšanas saķere varbūt arī būs pietiekama. Tomēr kārtīgai ziemai tas ir par maz.


7. Gatavojoties ziemai, laicīgi jānomaina logu šķidrums un vidēji pēc 20 000 km vajadzētu mainīt arī logu tīrāmās slotiņas. Jo vienīgais, caur ko autovadītājs redz pasauli, ir logs. Un slotiņas, kas pietiekoši labi netīra, vai naktī sasalis logu šķidrums apgrūtina braukšanu un palielina bīstamību uz ceļa.


8. Arī gaismām jābūt noregulētām. Ja tās būs par zemu, tad jūs redzēsiet tikai tuvāko distanci, ja par augstu − jūs apžilbināsiet pretimbraucošos. Ar mazāk spēcīgām gaismām būtu jāizvēlas mierīgāks braukšanas ātrums, lai būtu iespējams laikus reaģēt. Ja sakrīt vairāki faktori – slidens ceļš, sliktas riepas, netīrs logs un sliktas gaismas, reakcija jau būs stipri novēlota.


9. Ziemā riepas saķeres koeficients ar brauktuvi ir līdz pat 10 reizēm mazāks nekā vasarā. Ja vasarā pietika ar 10 m, lai nobremzētu, ziemā vajag vismaz 100 m. Svarīgi apzināties, ka vasarā visas kļūdas uz ceļa izlabo un kompensē saķere. Turpretī ziemā jebkura nepareiza darbība ir jūtama mašīnā.


10. Lai ziemā izvairītos no problēmām, visām darbībām ir jābūt plūdenākām, mierīgākām. Nevajag taisīt asas kustības ne ar stūri, ne bremzi, ne gāzi. Tas attiecas uz vispārīgu ikdienas braukšanu, savukārt tajā brīdī, kad mašīnas priekšā izlec alnis, tad gan viss jādara asi.

 

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši variet griezties pie mūsu speciālistiem. Draudzīgais autocentrs Oranž Garaž Jums palīdzēs ikdienas steigā.


Zvani 26006006, 67700880 vai brauc pie mums  Senču ielā 2c!

 

Seko mums Facebook un uzzini jaunumus pirmais!


Apmierināti klienti
52 303

Atsauksmes

 • Jurijs Pavlovs

  Быстрый и качественный ремонт. Уже в который раз обращаюсь именно к ним. Цены очень приятны. И посоветуют, и помогут выбрать наилучшее решение. Были недоработки после последнего ремонта, так они все решили оперативно.
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Julia Mongolka

  Всегд чиню машину в этом сервисе.Очень хорошее обслуживание.Все ребята приветливые.
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Rihards Balašs

  Ļoti labs serviss, pretīmnākoši darbinieki, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pakonsultē par autiņa stāvokli un dod padomu, ja tāds nepieciešams!
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Jānis Ārents

  Izcila attieksme, darbu izdara ātri un kvalitatīvi, pretīmnakoši, zinoši darbinieki ar spēju uzlabot dienu, kad autiņš nobrucis un garstāvoklis nekāds. Viegli piebraukt, kā arī darba laiks ļoti izdevīgs. Nav bijis problēmu, jau vairāk kā gadu izvēlos šo autoservisu. Iesaku arī citiem :)
  Lasīt vairāk Aizvērt
 • Visas atsauksmes